Вітамін С, або аскорбінова кислота, мабуть, одна з найпопулярніших вітамінних добавок. Він доступний у різних формах і в поєднанні з іншими цінними для здоров’я речовинами, які підтримують його дію. Його поширеність означає, що багато людей часто зловживають ним ненавмисно або несвідомо. З цієї причини варто уважніше розглянути ризики передозування вітаміну С, адже це можливо.

Хоча, через те, що вітамін С розчиняється у воді, а його надлишок виводиться з організму з сечею, передозування все ж можливе. Однак багато людей применшують цю проблему і зловживають препаратами вітаміну С, які щодня приймають для поліпшення самопочуття при перших ознаках застуди, а також з метою профілактики. Однак на цьому етапі варто задуматися, чи все це належним чином виправдано?

Чи є надмірне вживання вітаміну С справжньою проблемою?

У той час як при простудних захворюваннях, інфекціях, захворюваннях, а також у період реконвалесценції після хвороби прийом вітаміну С абсолютно виправданий. У багатьох інших випадках його використання просто недоцільно. Отже, коли найкращий час використовувати дієтичні добавки з вітаміном С? Перш за все, завжди найбезпечніше проконсультуватися з лікарем при будь-яких захворюваннях. Він порадить вам найкращі кроки, які можуть включати або не включати, серед іншого: добавки вітаміну С.

Тільки тоді, коли в даній ситуації дійсно рекомендовано приймати цей вітамін, це слід робити. Але чому вітамін С такий важливий у хворобливих станах? Перш за все, він має дуже багаті властивості, а також є антиоксидантом. Що це означає? Він дозволяє боротися з т. зв вільні кисневі радикали, відповідальні за багато негативних процесів в організмі, а також хвороби, навіть рак.

Симптоми передозування вітаміну С – що варто знати?

Звичайно, навіть якщо ви дотримуєтеся порад лікаря і приймаєте добавки вітаміну С в обґрунтованих випадках, може виникнути передозування. Головним чином через те, що він доступний у багатьох різних продуктах харчування, особливо у фруктах і овочах. З цієї причини варто мати елементарне уявлення про те, які симптоми можуть викликати передозування вітаміну С – і в такій ситуації обов’язково слід звернутися до лікаря.

Передозування вітаміну С може викликати проблеми зі шлунком (блювота, діарея, біль у животі), а також метеоризм і нудоту. Однак все залежить від конкретної ситуації, адже у деяких людей надлишок вітаміну С може проявлятися у вигляді пошкоджень на шкірі, а найчастіше – незначної висипки. Хоча найчастіше всі типи симптомів повинні зникати після припинення використання харчової добавки, це не правило, тому варто звернутися до лікаря.

Однак всілякі проблеми зі шлунком і надмірне виведення рідини з організму можуть призвести до зневоднення і, як наслідок, дефіциту багатьох цінних поживних речовин. З цієї причини може виникнути потреба в доповненні, наприклад, електролітами або просто зволоження за допомогою відповідних препаратів, що доповнюють цінні поживні речовини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *