Останніми роками суперпродукти невпинно набирають популярності, і немає жодних ознак того, що ця тенденція найближчим часом зміниться. Однак у міру того, як вони стають все більш поширеними, виникає все більше питань і сумнівів, не зовсім зрозумілих для всіх. Тому варто уважніше придивитися до цієї теми, щоб зрозуміти, що таке насправді суперфуди і в яких ситуаціях ми з ними маємо справу, а не просто напис на упаковці, який має виконувати своє маркетингове призначення.
Одними з найпопулярніших продуктів цього типу є, серед інших: молодий ячмінь, який відомий насамперед своєю підтримуючою дією на процеси схуднення. Варто, однак, підкреслити, що це не єдина користь, яку може принести організму молодий ячмінь. Що ще варто знати про нього та суперфуди?
Які насправді є т. зв суперпродукти?
Суперпродукти, багато людей, які чують цю назву вперше, можуть подумати, що це якась їжа, яка, наприклад, змусить нас швидко і легко насититися. У певному сенсі цей підхід вірний, але він також є грубим спрощенням. Суперфуд – це їжа, яка не пройшла жодної обробки та має природне походження. Крім того, він повинен мати поживний для організму людини склад. Що це означає?
По-перше, в ньому не буде зайвих наповнювачів, а тільки ті харчові цінності, які благотворно впливають на здоров’я організму. Ми говоримо про багатство вітамінів, мінералів тощо. На жаль, деякі продукти, які є на ринку і представляють себе як суперпродукти, не обов’язково відповідають цим умовам. Це пов’язано з тим, що це ще недійсне визначення, і тому компанії можуть без проблем розмістити його на своїй упаковці.
Це реальна проблема, яка досі не має вирішення. Це означає, що люди, які шукають цінні суперпродукти, повинні шукати їх у надійних магазинах, які спеціалізуються на цій тематиці.
Молодий ячмінь – чи справді він такий «супер»?
Молодий ячмінь справедливо відносять до суперфудів, оскільки це справжня вітамінно-мінеральна суміш. Якщо порівнювати його з дієтичною добавкою, його можна легко назвати полівітамінами. Отже, які вітаміни і мінерали містяться в молодому ячмені?
- Вітаміни – з групи В (особливо В9), С, Е, К, а також провітамін А у вигляді бета-каротину.
- Мінеральні речовини – селен, калій, кальцій, магній, цинк, залізо, марганець, кремній.
Крім того, молодий ячмінь також є джерелом харчових волокон і численних амінокислот. Однак не меншої уваги заслуговує хлорофіл, який є потужним поглиначем вільних кисневих радикалів. Крім того, він прискорює процеси загоєння ран, допомагає при лікуванні анемії та в цілому підтримує всю імунну систему.