Осінньо-зимовий період характеризується підвищеною захворюваністю, яка, звичайно, має багато причин, але все частіше пов’язана, зокрема, з: з дефіцитом вітаміну D, яким, за різними даними, страждає переважна більшість людей (іноді до 80% населення), що проживають на наших широтах. Це означає, що все більше говорять про добавки вітаміну D і про те, наскільки він важливий для імунної системи людини.

Але чому це так важливо? Варто уважніше розглянути, який вплив на імунну систему людини має сам вітамін D. Однак важливою є також причина, чому так багато людей мають проблеми з належним рівнем цього важливого вітаміну. Слабкий імунітет в осінньо-зимовий період, звичайно, може бути викликаний різними причинами, тому при появі тривожних симптомів у вашому випадку найбезпечніше звернутися до лікаря, який, виходячи зі своїх професійних знань, прийме відповідні заходи.

Які причини дефіциту вітаміну D?

Найосновнішою та найпоширенішою причиною дефіциту вітаміну D є недостатнє перебування на організмі сонячного світла. Усе через те, що саме під час цієї діяльності відбувається т. зв синтезу шкіри, продуктом якого є вітамін D. Однак для цього необхідно, щоб сонце падало на якомога більшу поверхню шкіри і, крім того, робило це під відповідним кутом. Однак це найкраще влітку в другій половині дня, коли більшість людей проводить час у приміщенні тощо.

Це означає, що все більше людей мають проблеми з підтримкою вітаміну D на належному рівні. Восени та взимку сонце потрапляє на меншу поверхню шкіри та під іншим кутом, ніж влітку. Крім того, сонячних днів набагато менше, і все це сприяє низькому виробленню вітаміну D, який неможливо компенсувати їжею. Тому не дивно, що все більше говорять про вплив вітаміну D на імунну систему та важливість його доповнення.

Вплив вітаміну D на імунну систему людини

Дефіцит вітаміну D також може вплинути на вас, а це означає, що варто обстежити свій організм на цей рахунок і проконсультуватися з лікарем. Але як все це впливає на імунну систему людини? Було підтверджено, що вітамін D впливає на лейкоцити, які допомагають їм виробляти речовини, корисні в боротьбі з мікроорганізмами, зокрема т.зв. кателіцидин. Про них варто знати, перш за все, що вони мають властивості, подібні до антибіотиків. Однак їх перевага в тому, що вони не викликають побічних ефектів.

Також важливо, що вітамін D позитивно впливає на імунну систему, також у випадку аутоімунних захворювань. Дія вітаміну D допомагає відновити належне функціонування білих кров’яних тілець і не дозволяє їм атакувати здорові тканини організму. Крім того, дуже важливий той факт, що при дефіциті вітаміну D Т-лімфоцити перебувають у стані спокою. Простими словами, це означає, що імунна система не в змозі розпізнати будь-які типи аномалій і, отже, не може захистити організм у разі захворювання чи інфекції.

Тому не дивно, що вітамін D все частіше згадується, коли йдеться про його вплив на імунну систему. Тому варто перевірити його наявність в організмі, щоб вжити відповідних заходів. У разі значного дефіциту може знадобитися доповнити препарат, що містить подвійну дозу вітаміну D, щоб якомога швидше відновити його рівень до нормального.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *