Печінка, хоч і непомітна, є одним з найважливіших органів в організмі людини. Одним із його завдань є, серед іншого, детоксикація організму. Але завдяки тому, що він має регенеративну здатність, і поки не з’являються нездужання, ніхто не задається питанням, в якому стані його печінка. Однак, щоб він функціонував належним чином і, серед іншого, щоб детоксикувати наше тіло, воно повинно бути в хорошому стані.

У зв’язку зі зростанням обізнаності суспільства, зараз можна зустріти все більше матеріалів, які розповідають про те, як очистити печінку і поліпшити її стан. Як і в багатьох інших випадках, в даному випадку найбільше значення матиме дієта і відповідні харчові звички. Однак не менш сприятливий ефект нададуть і правильно підібрані БАДи. Насправді існує кілька способів поліпшити стан печінки, тому варто ознайомитися з ними.

Дієта як спосіб очищення печінки

Тут також варто відзначити, що дієта не означає голодування, яке руйнує організм. Щоб поліпшити стан печінки, в першу чергу потрібно відмовитися від стимуляторів, таких як алкоголь і сигарети. Вибирайте легкозасвоювані, нежирні продукти, щоб печінка не перевтомлювалася.

Крім того, не менш важливо уникати цукру, солі та жиру. Крім того, можна їсти продукти, які сприяють очищенню печінки і всього організму. Що це за тип продукції?

  • Часник – багато хто вважає природним антибіотиком. Це багате джерело сірки, і навіть невеликі її кількості можуть стимулювати ферменти очищення печінки.
  • Куркума – має багато корисних властивостей, деякі з яких стосуються печінки. Має протизапальні властивості, сприяє регенерації тканин організму, прискорює процеси очищення печінки.
  • Цитрусові – в основному за їх багатство вітаміном С, який є сильним антиоксидантом і активатором ферментів, які очищають печінку і підтримують її роботу.

Це лише кілька прикладів продуктів харчування, які не складе труднощів ввести у свій раціон.

Дієтичні добавки, що підтримують хороший стан печінки

Існує багато препаратів, які підтримують як детоксикацію печінки, так і її загальну роботу. З цією метою, серед іншого, може виявитися важливим наступне: вже згадана куркума (а точніше куркумін, що міститься в ній), але це не єдина важлива для неї речовина. Які види дієтичних добавок також можуть бути корисними?

  • Вітаміни групи B – 3 конкретних, якщо бути точними – вітамін B2, B4 і B9. Вони позитивно впливають на печінку, регулюючи рівень холестерину, захищаючи печінку від хімічних речовин і регулюючи роботу всієї травної системи.
  • Чорний перець – багате джерело піперину, який позитивно впливає на спалювання жиру та травну систему. Він не тільки покращує засвоєння важливих для печінки вітамінів і мінералів, але також стимулює виділення травних соків і має злегка проносні властивості.
  • ALA – альфа-ліпідна кислота є сильним поглиначем вільних радикалів кисню, які негативно впливають на весь організм людини. Крім того, він покращує дію вітаміну С і Е, які мають вирішальне значення для печінки. Крім того, це допомагає підтримувати належний рівень холестерину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *